Politika

Zprávy z jednotlivých politických stran

David Macek: KDU-ČSL vyčistí vzduch v restauracích

By admin • Jul 25th, 2009 • Category: KDU-ČSL

ovela protikuřáckého zákona, kterou dnes projednává Senát České republiky, je podle názoru místopředsedy KDU-ČSL Davida Macka nedostatečná a v této podobě neochrání obyvatele před riziky kouření.

„Jestliže zákon ponechá na rozhodnutí restauratéra, zda bude jeho zařízení kuřácké či nekuřácké a nezavádí jednoznačný zákaz - jako je tomu dnes již ve většině civilizovaných zemích, pak je tato nová úprava spíše vítězstvím silné tabákové lobby,“ prohlásil David Macek.

Pro KDU-ČSL je nepřijatelné, aby i nadále byli hosté v restauracích vystavováni negativním důsledkům kouření, především pokud se jedná o rodiny s dětmi a o mladé lidi.
Proto KDU-ČSL prosazuje úplný zákaz kouření v restauracích. „Tyto zákazy se v zemích, kde byly zavedeny, osvědčily, proto je velkou chybou našich zákonodárců, že Česká republika se tomuto trendu opět vyhýbá,“ říká David Macek. „KDU-ČSL je připravena po podzimních volbách iniciovat novelu, která vzduch v restauracích konečně vyčistí.“

“Mnoho občanů se přiklání k úplnému zákazu kouření. Petici stopkoureni.cz podepsalo již více jak 110 000 Čechů,” uzavřel místopředseda KDU-ČSL.

Bc. Martina Kaderová, tisková mluvčí
Tagged as: , ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply