Politika

Zprávy z jednotlivých politických stran

Jiří Paroubek: V době krize by si měli snížit platy i politici

By admin • Jul 29th, 2009 • Category: ČSSD

V návaznosti na svou iniciativu z nedávné doby, kdy jsem s premiérem Janem Fischerem vedl diskusi o možném snížení platů a výhod manažerů státních a polostátních firem, a to kvůli dopadům hospodářské krize. Platy totiž byly nastaveny v době hospodářského růstu a dnes neodpovídají ani stávajícímu stavu hospodaření těchto firem, ani ekonomické realitě – tedy době hospodářské krize.

Protože politici na centrální úrovni by měli jít příkladem, chci navrhnout spolu s redukcí platů manažerů státních a polostátních firem i snížení platů ústavních činitelů, a to takto: formou zdanění tzv. náhrad a přechodnou redukcí platu po dobu krize např. o 20%.

Myslím, že by politici napříč celým politickým spektrem měli sami uznat, že snížení platů by bylo v současné době, kdy jsou kvůli dopadům hospodářské krize propouštěny tisíce zaměstnanců, vůči našim spoluobčanům férové.

Vyzývám tedy všechny politiky, nehledě na stranu, kterou reprezentují, aby tento můj návrh vážně zvážili.

Spolu s tímto návrhem na úpravu platu ústavních činitelů budu prosazovat i redukci poslanecké a senátorské imunity pouze na okruh jednání bezprostředně souvisejících s vlastním výkonem poslanecké a senátorské funkce.

O těchto záležitostech chci hovořit v programové diskusi s veřejností a navrhnout doplnění Volebního programu ČSSD.

Jiří Paroubek
předseda ČSSD
Tagged as: , , ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply