Politika

Zprávy z jednotlivých politických stran

Otázky ČSSD pro ODS a Mirka Topolánka

By admin • Aug 13th, 2009 • Category: ČSSD

Michal Hašek se otevřeně ptá Mirka Topolánka na věci, okolo kterých ODS mlží.

portret

1)   Uvědomujete si, že neochota Vás a Vašeho nejbližšího kamaráda Marka Dalíka vysvětlit, kdo je skutečným majitelem vily v Toskánsku, vede k podezřením, že skutečným majitelem je Marek Dalík nebo dokonce i Vy či že vila byla pořízena z prostředků pocházejících z nelegálních aktivit?

2)   Uvědomujete si, že Vaše neochota předložit veřejnosti účty za dovolenou vedou k podezření, že Vaše dovolená byla financována Markem Dalíkem jako odměna za poskytnuté služby při jeho podnikatelských a lobbistických aktivitách?

3)   Uvědomujete si, že Vaše neochota předložit veřejnosti účty za přepravu na dovolenou tam a zpět, za pronájem vily a jachty a řadu Vašich dalších požitků, jako jsou auta a skútry, vyvolává podezření, že jste přijal řadu sponzorských darů či odměn od firem, které se uchází o miliardové státní zakázky?

4)   Považuje ODS za normální, aby její členové - politici a úředníci magistrátu, či jejich nejbližší přátelé, měli tajná konta či podpisová práva k nim ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku, se stovkami milionů korun?

5)   Považuje ODS za normální, že společnost Navatyp získává miliardové zakázky z magistrátu Hl. m. Prahy či společností na něj napojených v neprůhledných výběrových řízeních, jak uvádějí česká média a přitom existuje podezření, že jejím skutečným vlastníkem je nejbližší přítel a spolupracovník pražského primátora a radní za ODS?

6)   Považuje ODS za normální, že společnosti napojené na nejbližšího spolupracovníka a přítele pražského primátora, jako jsou například Médea Kultur, Tardus, Grand Princ, Taiko, Ora Print, získávají za podezřelých podmínek pronájem Staroměstského náměstí, areál Žlutých lázní či set milionové zakázky na reklamu a propagaci z veřejných prostředků?

Michal Hašek

předseda Asociace krajů ČR

Tagged as: , ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply