Politika

Zprávy z jednotlivých politických stran

Pražští zelení zvolili své kandidáty do Evropského parlamentu

By admin • Feb 16th, 2009 • Category: Strana zelených
Delegáti krajské konference Strany zelených v Praze zvolili své kanditáty pro volby do Evropského parlamentu.

Ve skupině kandidátů pro první až páté místo získala největší podporu poslankyně Kateřina Jacques, za ní se umístili náměstek ministra Jan Dusík, poslanec EP Milan Horáček, poslanec Přemysl Rabas a Jiřina Šiklová.

Definitivní pořadí kandidátů určí Republiková rada, která se sejde 28. února 2009 v Praze.

V úvodu pozdravil konferenci předseda Strany zelených a člen pražské organizace Martin Bursík, který mj. zmínil potřebu intenzivní spolupráce všech členů strany na úspěchu zelených při volbách do Evropského parlamentu. „Věřím v úspěch kandidátky Strany zelených. Společná kampaň české SZ v rámci celoevropské Strany zelených dává záruku, že současný počet 44 zelených poslanců Evropského parlamentu rozmnoží i čeští zástupci.“

Praha je dlouhodobě městem s nejvyšší podporou Strany zelených. V minulých parlamentních volbách zde zelení získali přes 9 % hlasů a v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR ji zastupují Martin Bursík a Kateřina Jacques. Na základě výsledků komunálních voleb SZ v Zastupitelstvu hl. m. Prahy reprezentuje 6 zastupitelů, v zastupitelstvech pražských městských částí zelení obsadili 71 křesel.

V druhé části krajské konference delegáti zvolí zástupce Prahy do Republikové rady SZ, shrnou dosavadní úspěchy krajské organizace, zastupitelů hl. m. Prahy a radního pro životní prostředí, prodiskutují plán činosti na rok 2009 a schválí svůj rozpočet.

Tagged as: , , , , , ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply