Politika

Zprávy z jednotlivých politických stran

Stanovisko předsedy ČSSD ke korupčním kauzám ODS

By admin • Jul 25th, 2009 • Category: ČSSD
Považuji aktuální podezření z defraudace státních prostředků ze strany představitelů ODS za mimořádně závažná. Představitelé ODS v čele s místopředsedou ODS Petrem Gandalovičem by se měli k celé věci okamžitě vyjádřit a vyvodit z ní případně politickou odpovědnost, prokáže-li se pravdivost obvinění.
Na druhou stranu chápu, že ODS nemůže po éře Topolánkovy vlády, která povýšila korupci na systém vládnutí, přijmout jako ČSSD princip presumpce viny. Pokud by tomu tak totiž bylo, dnes by neměla koho postavit do svého čela. Topolánkova vláda byla vládou korupce a je ostudou ČR, že vůbec vznikla.
Za stejně závažný však považuji také fakt, že podle všeho Mirek Topolánek opět disponuje informacemi z policejního vyšetřování, ke kterým nemá jako řadový poslanec přístup. Nebylo by to bohužel poprvé, co zneužívá policejní složky a tajné služby k vyřizování si účtů s politickými soupeři. Začalo to tzv. Kubiceho zprávou, pokračovalo to kauzou Biolih či Budišov a dalšími případy policejní provokace.
Situace, ve které se dnes ODS nachází, kdy rezignovala na program a vize, kdy v jejím čele stojí lidé podezřelí z korupce, bývalý ministr vnitra známý pod mafiánskou přezvídkou “Íčko” či člověk řízený o generaci mladším lobbistou, a kdy jsou v boji uvnitř ODS zneužívány informace z policejních spisů, považuji za tristní a ve svém důsledku a ohrožení pro demokracii v ČR vůbec.
Jiří Paroubek, předseda ČSSD
Tagged as: , ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply