Politika

Zprávy z jednotlivých politických stran

Strana zelených finišuje volební program ve spolupráci se zástupci občanské společnosti

By admin • Aug 13th, 2009 • Category: Strana zelených
Dnes proběhl v pražském sídle Strany zelených seminář se zástupci nevládních a neziskových organizací, které v minulých týdnech posílaly své podněty pro volební program SZ. Mezi nejvíce diskutovanými tématy byla např. opatření proti korupci, rodinná politika, ochrana spotřebitele či rozvojová pomoc.

„Spolupráce na programu se zástupci občanské společnosti se nám osvědčila již v minulosti.  Na naši výzvu jsme i tentokrát dostali desítky zajímavých podnětů a řadu z nich do programu zapracováváme,“ říká člen předsednictva SZ Martin Ander.

„Naše organizace vytyčila hlavní protikorupční priority pro další volební období a nabídla všem politickým stranám spolupráci na tvorbě volebních programů v této oblasti. Na nabídku dosud zareagovala pouze Strana zelených, ale jsme rádi, že jsme ve formulování protikorupční agendy mohli pomoci alespoň této straně,” říká Tomáš Kramár ze sdružení Oživení, který se semináře účastnil.

Volební program bude představen v neděli 16.srpna po jeho schválení Republikovou radou SZ. Do programu bude, kromě podnětů ze strany nevládních organizací, zapracována také řada návrhů od široké veřejnosti. Ty SZ obdržela na základě výzvy zveřejněné v červnu prostřednictvím svých internetových stránek.

Tagged as: , ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply