Politika

Zprávy z jednotlivých politických stran

Zelení vyzývají ministryni Kovářovou: předložte analýzu

By admin • Jul 29th, 2009 • Category: Strana zelených
Zelení vyzývají ministryni spravedlnosti Kovářovou, aby do konce tohoto týdne předložila veřejnosti ekonomicko-provozní analýzu, na jejímž základě v uplynulých dnech začala provádět zásadní personální změny v úřadu a odůvodňovat je finančními úsporami.

Tisková zpráva Strany zelených z 16.7.2009

Ministryně Kovářová po náměstku Františku Korbelovi totiž ve středu odvolala z funkce i jeho přímou podřízenou, vrchní ředitelku podsekce legislativně-právní Danu Prudíkovou.

Rozsáhlé personální změny v legislativním odboru ohrožují dokončení reformy justice nastartované za ministra Pospíšila. V ohrožení je příprava nového trestního řádu i dokončení projektu elektronizace justice, na kterých pracoval Korbel se svými podřízenými.

Ondřej LiškaOndřej Liška, úřadující předseda SZ k tomu říká:
„K předložení analýzy vyzýváme ministryni Kovářovou především proto, že sami nevěříme, že takový dokument vůbec existuje. Postupné rozprášení legislativního odboru ministerstva totiž nemá racionální zdůvodnění, ale vykazuje spíše znaky úporné snahy zbavit se skupiny lidí, jejichž práce ohrožuje zájmy justiční mafie.“

Tagged as: ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Leave a Reply